מְשִׁיחִי
בית וירטואלי לקהילה המשיחית

האם משיחיים צריכים עדיין לבקש סליחה מאלוהים?

אִם נִתְוַדֶּה עַל חֲטָאֵינוּ, נֶאֱמָן הוּא וְצַדִּיק לִסְלֹחַ לָנוּ עַל חֲטָאֵינוּ וּלְטַהֵר אוֹתָנוּ מִכָּל עַוְלָה. (הראשונה ליוחנן א':9)

האם חשבתם פעם למה בכלל אנחנו מבקשים סליחה על חטאינו אם הוּא סָלַח לָנוּ עַל כָּל פְּשָׁעֵינוּ (קולוסים ב:13)? אם כבר בְּקָרְבָּן אֶחָד הִשְׁלִים לְתָמִיד אֶת הַמְקֻדָּשִׁים (אל העברים י:14)? כדי לענות על זה אנחנו צריכים להבדיל בין מעמד מול אלוהים, לבין התחברות עם אלוהים. מבחינת המעמד מול אלוהים, אלוהים סלח לנו על כל חטאינו (עבר הווה עתיד), לכן אנחנו קדושים בעיניו, חסרי אשמה והרשעה. אך כדי ליהנות מהמעמד הזה (התחברות) עלינו להתהלך באור (הראשונה ליוחנן א:6) ולחזור בתשובה על חטאינו. כשאלוהים סולח יום יום לילדיו, מדובר בסליחה משפחתית, לא על הסליחה הרשמית שקיבלנו כשהאמנו בישוע. כשאנחנו מבקשים סליחה, אנחנו משקמים את ההתחברות אתו, לא את המעמד הנצחי שתלוי בו ובמה שישוע השיג על הצלב בלבד.
באותה מידה יוחנן ה:24 אומר לנו שלא נבוא במשפט ואילו השנייה לקורינתים ה:10 אומר שכן נבוא במשפט. יוחנן ה:24 מדבר על המשפט שקובע את הגורל או היעד, ואילו המשפט שמופיע בקורינתים הוא משפט משפחתי שייקבע את השכר של המאמין במלכות השמיים.

הסליחה הרשמית\המעמד תלוי באמונה בלבד (רומים ד:1-8; גלטים ב:16; אפסים ב:5, 8-9; פיליפים ג:9; השנייה לטימותיאוס א:9; טיטוס ג:5)

הסליחה המשפחתית\ההתחברות תלויה בחזרה מתמדת בתשובה (הראשונה ליוחנן א:9), בסליחה לאחרים (מתי ו:14-15, מתי יח:21-35), ציות (יוחנן יד:21, הראשונה ליוחנן ג:24) ועוד.

כשאנחנו מבינים את ההפרדה בין מעמד להתחברות, הדבר יעזור לנו להימנע מהשקר שאומר שמאמינים צריכים לבקש סליחה כדי להיוושע שוב ומהשקר שאומר שמאמינים לא צריכים לבקש סליחה כי הם כבר נושעים.

הרשמו לניוזלטר שלנו!
הרשמו על מנת לקבל עדכונים חשובים ומבצעים לאימייל!
תוכלו להסיר את האימייל שלכם בעתיד

קבלו עדכונים חמים